Wycieraczki FSO

Zastanawiając się nad zakupem wycieraczek samochodowych przede wszystkim, warto jest pomyśleć o oryginalnych produktach lub dobrej jakości asortymencie zamiennym. Wycieraczki samochodowe rzadko wymienia się w całości. Najczęściej w nowszych modelach aut dokupujemy pióra do wycieraczek, które ulegają zniszczeniu i wymagają regularnej wymiany. Wymiana piór jest bardzo istotna ze względu na to, że zużyte elementy mogą porysować szyby i stwarzają niebezpieczeństwo podczas kierowania pojazdem np. w niepogodę.

Widoczność na drogach podczas kierowania pojazdem mechanicznym jest jednym z ważniejszych elementów, do których każdy kierowca powinien przykuwać uwagę. Zarówno brudne szyby, zachlapane błotem, pokryte kurzem, liśćmi, czy też piaskiem powinny być oczyszczone przez każdą jazdą. W chwili opadów deszczu, podczas kierowania autem, również warto zadbać o to, aby wycieraczki były w pełni sprawne, gdyż pozostawiane smugi mogą zmniejszyć znacznie widoczność na drodze i przyczynić się do kolizji. Wycieraczki FSO, to znakomicie dopasowane wyposażenie pojazdów mechanicznych, dedykowane do aut osobowych. Są to wycieraczki, które można kupić w komplecie. Za jakie nie zapłacimy kroci, a jakie będą służyły doskonale przez dłuższy czas.

Dbałość o nowe wycieraczki samochodowe

Dbałość o wycieraczki samochodowe, to podstawa każdego kierowcy. Przedłużenie ich użyteczności tak naprawdę zależy od właściciela auta. Od tego, czy zadba on odpowiednio o pielęgnację piór, jak również szyby, nie doprowadzając do uszkodzeń powstałych w wyniku tarcia powierzchni zabrudzonej piaskiem i innego typu zanieczyszczeniami. Przepłukanie piór nawet samą wodą lub przetarcie wodą z mydłem i ściereczką bawełnianą z pewnością się opłaca. Nie tylko zapobiegniemy powstaniu rys na szybach, ale również przedłużymy żywotność wycieraczek i w rezultacie ich sprawność na dłużej.

Dobór wycieraczki do auta

Dobór wycieraczek samochodowych jest zwykle uzależnione od tego, jakie auto posiadamy. Czy jest to samochód osobowy, czy ciężarowy, czy dostawczy. Czy jest to pojazd mechaniczny starszej daty, czy kilkuletnie auto, które ma zamocowane już innego typu wycieraczki, niż w starszych modelach samochodów. W nowych samochodach wymiana wycieraczek polega na wymianie jedynie samych piór, które nie są dużym wydatkiem i można je zdemontować i zamontować samodzielnie. Bez pomocy mechanika samochodowego. W nowych autach nie wymieniamy wycieraczek wraz ze stelażem, dzięki temu pojawia się oszczędność, jak również wygoda w związku z wymianą.

Dodaj komentarz